کریسمس

دختر خوشکلم 31 آذ کلاس زبان واستون جشن کریسمس و شب یلدا می گیره و قراره بابا نوئل واست کادو بیاره خودت آرزو کردی یه عروسک خوشکل برات بیاره. پیشاپیش مبارکت باشهموضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: خاطرات روزانه دخملم
[ یکشنبه ٢٤ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۱٠:٥٥ ‎ق.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

یلدا

qsb32jlf64fx9pk9yxtb اس ام اس ویژه شب یلداموضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: تبریک مناسبتها
[ شنبه ٢۳ آذر ۱۳٩٢ ] [ ٢:٤۱ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

 

❤شکلکهــای جالـــب
آرویــــن❤❤شکلکهــای جالـــب
آرویــــن❤❤شکلکهــای جالـــب
آرویــــن❤موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: شکلک های متحرک
[ شنبه ٢۳ آذر ۱۳٩٢ ] [ ٢:۳٧ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

 موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: شکلک های متحرک
[ شنبه ٢۳ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۱:٤٢ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

 

نی نی شکلکنی نی شکلکموضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: شکلک های متحرک
[ یکشنبه ۱٧ آذر ۱۳٩٢ ] [ ٢:٠٠ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

تولد دایی حسین

دایی  عزیزم

به یمن آمدنت هزاران ستاره در آسمان دلم خندید

تنها برای تو که و اولین و آخرین حکایت بی انتهای دوستی هستی

مینویسم که به یادت هستم

و هزاران شاخه گل مریم را در روز تولدت تقدیمت میکنم

تولدت مبارک

سلام دایی جان امروز تولدته تبریک می گم.

 

 


 موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: تبریک تولد عزیزانمان
[ یکشنبه ۱٠ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۱٠:٤٤ ‎ق.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

 

نازنینم دختر عزیز دردونم از روز سه شنبه تب کردی و چند روز خونه موندیم تا حالت بهتر بشه اما متاسفانه خوب نشدی و امروز از مدرسه زبانت تماس گرفتند که حالت خوب نیست الان داری با آژانس می ای شرکت پیش من امیدوارم زودتر خوب شی تا از زبانت عقب نمونی.موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: خاطرات روزانه دخملم
[ شنبه ٩ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۱٢:٠٦ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

 

چطور کودکانتان را خوش اشتها کنید

 

اشتهای کودک بی اشتهایی کودک بی اشتهایی در کودکان

 

 قبل از پرداختن به دلایل عمده بی‌اشتهایی کودکان بر این موضوع تاکید می‌شود که رشد سریع نوزادان در سال دوم و سوم نسبت به سال اول زندگی که وزن تولدشان به 3برابر افزایش می‌یابد (یعنی حدود 9تا 11 کیلوگرم) و همچنین افزایش قدی بین 25 تا 30 سانتی‌متر نسبت به قد زمان تولد خود دارند، بسیار کاهش می‌یابد و این تفاوت سرعت وزن‌گیری و افزایش قد طبعا در میزان نیاز آنها به مقدار انرژی و مواد مغذی و حجم غذای خورده شده آنها نیز تاثیر گذاشته و کم‌غذایی آنها را موجب می‌شود که نباید با بی‌اشتهایی یا کم‌اشتهایی اشتباه گرفته شود؛ اگر شما عزیزان به ریشه‌یابی علل به وجودآورنده بی‌اشتهایی پی برده و این عوامل را از پیش پای خود بردارید، خواهید دید که چه ساده، روند رشد و بالندگی بچه در چارچوب ظرفیت‌های ژنتیک بهتر از سابق خواهد شد و علاقه او به غذاهای مختلف نمود خواهد یافت.

 از غذاهای مناسب هرسن استفاده کنید
در پایان ششمین ماه زندگی نوزادان یعنی نیمه دوم سال اول زندگی، باید به صورت سیستماتیک و برنامه‌ریزی شده تغییراتی در نوع و قوام غذای روزانه کودکان به عمل آورده شود یعنی نه‌تنها به‌طور تدریجی به تنوع مواد غذایی دریافتی کودک اقدام شود، بلکه قوام آنها نیز از حالت مایعات صرف به سوی غذاهای سفت‌تر تغییر یابد. در آغاز با دادن فرنی رقیق یا حریره بادام به صورت تدریجی اولین قدم در تغییر یکنواختی و قوام غذاها برداشته می‌شود. حال اگر در سال دوم زندگی نیز به جای تغذیه بچه با غذاهای مناسب این سن و سال فقط حریره بادام ، فرنی و سوپ داده ‌شود، به‌طور حتم مورد استقبال و علاقه کودک قرار نخواهد گرفت.
در دادن شیرمادر  افراط نکنید
 گاهی عده‌ای از شما عزیزان تصور می‌کنید هرچه بچه شیر بیشتری بخورد، برای رشد و نمو او مفیدتر خواهد بود. گرچه شیر مادر یا فرمولا در سال دوم نیز از ارزش بالایی برخوردار است ولی در سال دوم زندگی وعده‌های اصلی روزانه باید به‌طور مرتب از غذاهای مناسب این سن و سال تامین شود ولی در میان وعده‌ها و شب‌ها بچه را باید از شیر مادر بهره‌مند کرد. توجه کنید که دادن شیر مادر به تنهایی به جای غذاهای مغذی قادر به تامین نیاز رشدی بچه نخواهد بود؛ چه رسد به پر کردن معده کوچک کودک با انواع جوشانده‌ها یا شیرخشک یا شیرگاو که علاوه بر زمینه‌سازی کم‌خونی ناشی از کمبود آهن، عامل بی‌اشتهایی کودک و چه بسا ابتلای او به عفونت‌های گوارشی خواهد شد.موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها:
ادامه مطلب
[ شنبه ٩ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۱۱:٥٩ ‎ق.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

کودک نابغه شما این ۱۰ نشانه را دارد؟!

کودک نابغه شما این ۱۰ نشانه را دارد؟!

 

 

کودک نابغه شما این ۱۰ نشانه را دارد؟!

 

بسیاری از پدران و مادران پیشاپیش رویای پیشرفت کودک خردسال خود را در سر می پرورانند اما بیشتر کودکان فقط از نظر والدین خود نابغه هستند. با وجود این برخی کودکان واقعا بااستعداد هستند؛ آیا کودک شما نیز جزء این گروه است؟ دستورالعمل های محدودی هستند که نبوغ و استعداد کودکان را نشان می دهند که در ادامه به ۱۰ مورد از آنها اشاره می شود:

 

▪ دامنه لغات پیشرفته: این که کودک زود به حرف بیاید به تنهایی نمی تواند نشانه نبوغ و استعداد او باشد، اما اگر او از لغات و جملات پیشرفته استفاده کند، احتمالا به همان باهوشی است که فکرش را می کنید. یک کودک ۲ ساله معمولی می تواند جمله ای مانند «یک سگ آنجاست» را به زبان بیاورد اما یک کودک نابغه این جمله را می گوید: «یک سگ قهوه ای در حیاط پشتی است و دارد گل ها را بو می کند.»

 

▪ درک مفاهیم پیچیده: کودکان بسیار باهوش می توانند مفاهیم پیچیده را درک کنند، از روابط گوناگون سر در بیاورند و انتزاعی فکر کنند. آنها مشکلات را عمیقا می فهمند و به راه حل ها می اندیشند.

 

▪ توجه به جزئیات: یک کودک نابغه اشتیاق فراوانی نسبت به جزئیات نشان می دهد. کودکان بزرگ تر ممکن است بخواهند درباره جزئیات و چگونگی عملکرد یک وسیله اطلاعاتی داشته باشند اما یک کودک خردسال نابغه می تواند یک اسباب بازی را دقیقا سر جای خودش قرار دهد و اگر چیزی در جای اصلی خودش قرار نگرفته باشد، متوجه می شود.

 

▪ طیف وسیع علاقه مندی ها: کودکان با استعداد به موضوعات گوناگونی علاقه نشان می دهند. یک ماه ممکن است از دایناسور ها خوش شان بیاید و ماه بعد به سراغ مباحث فضایی و... بروند.

 

▪ حفظ اطلاعات: اصطلاح «این گوش در و آن گوش دروازه» در مورد بسیاری از کودکان صدق می کند و کودکانی که جزء این گروه نیستند، قادر به حفظ دامنه گسترده ای از اطلاعات بوده و می توانند بعد ها نیز آنها را به خاطر بیاورند. از جمله نمونه های مشاهده شده در این زمینه می توان به کودک ۶ ساله ای اشاره کرد که پس از یک گردش تفریحی در موزه فضایی توانست یک راکت فضایی را دقیقا به تصویر بکشد.

 

▪ استعداد در زمینه هنر و موسیقی: کودکانی که استعداد غیرعادی در زمینه هنر و موسیقی از خود نشان می دهند اغلب با استعداد و نابغه هستند. کودکان خردسالی که با رعایت پرسپکتیو (تناسب دور و نزدیک) نقاشی می کشند،کارشان عالی است یا درک بالایی از رشته های گوناگون هنری دارند، در زمره کودکان با استعداد قرار می گیرند.

 

▪ حافظه خوب و قوی: بعضی از کودکان بااستعداد می توانند وقایعی را از گذشته (دوران طفولیت) خود به یاد بیاورند. مثلا یک کودک ۲ ساله نابغه ممکن است اتفاقی را که در ۱۸ ماهگی برای او روی داده به یاد بیاورد.

 

▪ توانایی خواندن و نوشتن در سنین پایین: اگر کودک شما به طور غریزی باهوش باشد، احتمالا خیلی زود بدون این که آموزش رسمی دیده باشد، توانایی خواندن و نوشتن را پیدا می کند.

 

▪ تمرکز بالا و طولانی مدت: کودکان را با بی دقتی و بی توجهی می شناسند اما گروه نابغه می توانند به مدت طولانی تمرکز خود را حفظ کنندموضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: مطالب جالب روانشناسی کودک
[ شنبه ٩ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

یکرنگی

 

گروه اینترنتی ایران سان 

 

یکرنگ بمان ... 

 

حتی اگر در دنیایى زندگی می کنی که ...

 

 مردمش براى پررنگ شدن حاضرند هزار رنگ باشند .

 

 

 

 موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: مطالب زیبا
[ دوشنبه ٤ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۱۱:٠٧ ‎ق.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

مادر

http://sheklakveblag.blogfa.com/ پریسا دنیای شکلک هادندانم شکست به خاطر سنگریزه هایی که در غذایم بودhttp://sheklakveblag.blogfa.com/ پریسا دنیای شکلک ها

http://sheklakveblag.blogfa.com/ پریسا دنیای شکلک هادردم گرفت،نه به خاطر دندانم... http://sheklakveblag.blogfa.com/ پریسا دنیای شکلک ها

 

http://sheklakveblag.blogfa.com/ پریسا دنیای شکلک هابلکه به خاطر کم سو شدن چشمان زیبای مادرم...http://sheklakveblag.blogfa.com/ پریسا دنیای شکلک ها


 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعکس، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://roozgozar.com

 موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: مطالب زیبا
[ دوشنبه ٤ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

دوران کودکیکاش به زمانی برگردم که تنها غم


زندگی ام  شکستن نوک مدادم بود...

 موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: مطالب زیبا
[ دوشنبه ٤ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۱٠:٥۸ ‎ق.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

خبر خوب

[ دوشنبه ٤ آذر ۱۳٩٢ ] [ ٩:٠۸ ‎ق.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]