حضرت مهدی

فرض کن حضرت مهدی به تو ظاهر گردد
ظاهرت هست چنانی که خجالت نکشی ؟
باطنت هست پسندیده ی صاحب نظری ؟
خانه ات لایق او هست که مهمان گردد ؟
لقمه ات در خور او هست که نزدش ببری ؟
پول بی شبهه و سالم ز همه داراییت
داری آن قدر که یک هدیه برایش بخری؟
حاضری گوشی همراه تو را چک بکند؟
با چنین شرط که در حافظه دستی نبری؟
واقفی بر عمل خویش تو بیش از دگران
می توان گفت تو را شیعه اثنی عشری؟؟موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: مطالب زیبا
[ چهارشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۳:٠٦ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

چند جمله ای برای دخترم

دختر زیبایم تو برایم زیباترین موجود هستی می باشی و خدای بزرگ و مهربان را بخاطر اینکه تو را به من داد شاکرم.هر نگاهت برایم هزاران مفهوم و هر خنده ات برایم هزاران شادی را به ارمغان می آورد. فرشته کوچک زندگی ام با تمام وجودم دوستت دارم و امیدواورم در سایه ایزد منان همیشه سربلند و موفق باشی .موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: خاطرات روزانه دخملم
[ چهارشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۱۱:٤٩ ‎ق.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

خداوند از انسان چه می خواهد؟!

« خداوند از انسان چه می خواهد؟!...»
شبی از شبها، شاگردی در حال عبادت و تضرع وگریه و زاری بود. در همین حال مدتی گذشت، تا آنکه استاد خود را، بالای سرش دید، که با تعجب و حیرت؛ او را، نظاره می کند ! استاد پرسید : برای چه این همه ابراز ناراحتی و گریه و زاری می کنی؟ شاگرد گفت : برای طلب بخشش و گذشت خداوند از گناهانم، و برخورداری از لطف خداوند! استاد گفت : سوالی می پرسم ، پاسخ ده؟ شاگرد گفت : با کمال میل؛ استاد. استاد گفت : اگر مرغی را، پروش دهی ، هدف تو از پرورشِ آن چیست؟ شاگرد گفت: خوب معلوم است استاد؛ برای آنکه از گوشت و تخم مرغ آن بهره مند شوم . استاد گفت: اگر آن مرغ، برایت گریه و زاری کند، آیا از تصمیم خود، منصرف خواهی شد؟ شاگردگفت: خوب راستش نه...!نمی توانم هدف دیگری از پرورش آن مرغ، برای خود، تصور کنم! استاد گفت: حال اگر این مرغ ، برایت تخم طلا دهد چه؟ آیا باز هم او را، خواهی کشت، تا از آن بهره مند گردی؟! شاگرد گفت : نه هرگز استاد، مطمئنا آن تخمها، برایم مهمتر و با ارزش تر ، خواهند بود! استاد گفت : پس تو نیز؛ برای خداوند، چنین باش! همیشه تلاش کن، تا با ارزش تر از جسم ، گوشت ، پوست و استخوانت؛ گردی. تلاش کن تا آنقدر برای انسانها، هستی و کائنات خداوند، مفید و با ارزش شوی تا مقام و لیاقتِ توجه، لطف و رحمتِ او را، بدست آوری . خداوند از تو گریه و زاری نمی خواهد! او، از تو حرکت، رشد، تعالی، و با ارزش شدن را می خواهد ومی پذیرد « نه ابرازِ ناراحتی و گریه و زاری را.....!!!» موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: مطالب زیبا
[ چهارشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۱۱:۳۸ ‎ق.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

دعا

الهی توفیقم ده که بیش از طلب همدردی، همدردی کنم

بیش از آنکه مرا بفهمند، دیگران را درک کنم

پیش از آنکه دوستم بدارند، دوست بدارم

زیرا در عطا کردن است که می ستانیم و در بخشیدن است که

بخشیده می شویم و در مردن است که حیات ابدی می یابیمگروه

 

موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: مطالب زیبا
[ چهارشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٢ ] [ ٩:۳٦ ‎ق.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

خدا

اون لبخندی که برای پنهان کردن دردت میزنی،
لبخند خداست به بنده اش
اون لبخندی هم که پشتش خدا باشه،
تمام مشکلاتو حل میکنه...

 موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: مطالب زیبا
[ چهارشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٢ ] [ ٩:۳٤ ‎ق.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

خداوند

مطمـئن باش که خداوند تو را عاشقانه دوست دارد ؛

چون در هر بهار برایت گل می فرستد و هرروز صبح آفتاب را به تو هدیه می کند.

به یاد داشته باش که پروردگار عالم با این که می تواند در هر جائی از دنیا باشد ، قلــب تو را انتخاب کرده و تنها اوست که هر وقت بخواهی چیزی بگوئی گوش می کند ...

 

جملات زیبا گیله مرد

 موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: مطالب زیبا
[ سه‌شنبه ٢۸ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۳:۳٠ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

آموزش آداب معاشرت به کودکان

آموزش آداب معاشرت به کودکان,آموزش آداب معاشرت

 

فرزندان ما سرمایه‌های آینده جامعه، کشور، والدین و سرپرستان نسل‌های آینده هستند. باید در پرورش آنها نهایت دقت، حوصله و آگاهی را به کار برد.

والدین موظف هستند به فرزندان خود آداب معاشرت بیاموزند و مواردی را که در ارتباط با دیگران باید رعایت کنند، یاد دهند.

به فرزندان خود یاد دهید در زمان گفت‌‌و‌گو با دیگران و بزرگترهای خود از مسخره کردن اشتباهات آنها، خندیدن بی‌جا، گفته‌‌های غیراخلاقی و...بپرهیزند.

همچنین هنگام گفت‌‌و‌گو با بزرگترها و دوستان از کنجکاوی در جزئیات خصوصی زندگی آنها، خوش‌ شانسی یا بداقبالی آنها، داشته‌ها و نداشته‌های مالی آنها پرهیز کرده و حد و حدود خود را بدانند.

فرزندان ما باید یاد بگیرند که هرگز شوخی‌های بی‌جا و خارج از محدوده سنی خود مانند؛ اشاره به ناتوانی، مرگ از سر شادی و بی‌خیالی، میزان درآمد، نوع کار والدین و... نکنند.

حال اگر بخواهیم به چند نکته اساسی در زمینه آموزش آداب و معاشرت کودکان به صورت عباراتی کوتاه و ساده‌ عنوان کنیم، اینگونه باید بنویسیم:

- به کودکان خود مجموعه‌ای از کلمات مودبانه هم‌چون: لطفا، اگر ممکن است، بفرمایید، خواهش می‌کنم، متشکرم و... را یاد دهید.موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: مطالب جالب روانشناسی کودک
ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ٢۸ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۱:۳٤ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

 

[ سه‌شنبه ٢۸ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۱:۱٧ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

کودک 4 تا 6 ساله را بهتر بشناسیم

کودکان 4 تا 6 ساله را بهتر بشناسیم

همه والدین دوست دارند با فرزندانشان روابط خوشایند و رضایت بخشی داشته باشند، بدین منظور لازم است توانایی های متناسب با سن فرزند خود را بشناسند. بسیاری از سوء تفاهم ها و برخوردها به این دلیل بروز می کنند که والدین توقعی بیش از توانایی فرزندشان دارند، به طور مثال انتظار دارند که یک کودک دو ساله با آنها همکاری کند و یا یک کودک سه ساله ، سریع و دقیق کارها را انجام دهد، در حالی که هیچ یک از آنها نمی توانند چنین باشند.

در این مقاله انتظاراتی که می توانیم از کودکان چهار،  پنج و شش ساله داشته باشیم مطرح شده است. در این گروه سنی (به ویژه دو تا چهار سالگی) ، کودکان مقاومت و لجبازی بیشتری نشان می دهند. توصیه می شود که والدین کودکان خود را آماده کنند تا بتوانند به تدریج مسئولیت های جدید و بیشتری را بپذیرند (به تنهایی لباس بپوشند، به تنهایی دست و صورت خود را بشویند، به تنهایی حمام کنند و ...) البته آنها به کمک بزرگترها نیاز دارند ولی می توانند بیشتر کارهای روزانه خود را انجام دهند.

بازیگوشی کردن کودک نوعی جلب توجه والدین و تقاضای محبت بیشتر است.

زمانی که به کودک اجازه می دهیم مهارت های جدیدی را بیاموزد و به شیوه زندگی تازه ای قدم بگذارد، با مشکلات تازه ای نیز رو به رو خواهیم شد زیرا کسب مهارت های جدید با دشواری های مخصوص به خود همراه است.

در این گروه سنی، کودکان نمی توانند سرعت عمل داشته باشند. زمان بندی و تنظیم یک برنامه روزانه فشرده برای آنان مفهومی نخواهد داشت. بازیگوشی کودکان راهی غیر مستقیم است برای جلب توجه والدین، یاری خواستن از آنان و تقاضای محبت بیشتر.

اگر فرزند شما تقاضای کمک می کند ، بهتر است به جای این که او را وادار کنید که کارش را انجام دهد به او کمک کنید ؛ اما مراقب باشید! آیا او به کمک شما نیاز دارد؟ به طور مثال اگر فرزند چهار تا شش ساله شما برای بستن بند کفش خود از شما کمک می خواهد به او کمک کنید ؛ اما اگر روی صندلی نشسته و از شما می خواهد که کفش او را برایش ببرید تا بپوشد ، تسلیم نشوید، حتی اگر وضعیت را بدتر کند. زیرا در مدت کوتاهی او به کودکی تنبل و وابسته به شما تبدیل خواهد شد.

راه حل دیگری که برای حل مسئله بازیگوشی کودکان مطرح می شود این است که وقت بیشتری در اختیارشان بگذارید تا  کارهای روزانه را به موقع انجام دهند. اگر لازم است می توانید یک جدول مصور تهیه کنید. تصاویری از کارهایی که از صبح تا شب باید انجام دهد تهیه کنید. مثل لباس پوشیدن، غذا خوردن، مسواک زدن، کتاب خواندن و ... و روی یک پوستر بزرگ بچسبانید. می توانید از فرزند خود عکس بگیرید و آنها را در جدول مصور بچسبانید. در یک طرف جدول عکس ماه و ستاره بچسبانید که شب را نشان بدهد و در طرف دیگر عکس خورشید را بچسبانید تا نشان دهنده ی  صبح و کارهای مخصوص به آن باشد. روزهای اول که کودک به جدول نگاه می کند ممکن است کمی گیج شود اما به تدریج با مسئولیت های خود آشنا خواهد شد. می توانید شب قبل لباس های او را مرتب کنید. در این مرحله باز هم بر تحسین کردن و جایزه دادن تأکید می کنیم. بداخلاقی و ترشرویی والدین تأثیر خوبی نخواهد گذاشت.موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: مطالب جالب روانشناسی کودک
ادامه مطلب
[ یکشنبه ٢٦ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۳:۱٥ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

روانشناسی کودک 4 ساله

-          فصل اول: رشد حرکتی

کودک چهار ساله عاشق تحرک است و فعالیتهای فیزیکی اش نسبت به قبل آشکارا افزایش یافته است.وقتی کار تازه ای یاد می گیرد ، بی نهایت احساس غرور می کند.در تمام طول روز فریادهای او را می شنویم که می گوید:"بابا من را ببین! مامان ! به من نگاه کن!"

برای کمک کردن به او عجله نکنید.منتظر بمانید ببینید آیا خودش از شما تقاضای کمک می کند یا خیر؟ ممکن است برای سر خوردن با شکم از سرسره یا حرکت روی میله ها کمک بخواهد یا فقط نیاز به تشویق داشته باشد.حتی اگر کاری را درست انجام نمی دهد ، به او خرده نگیرید، زیرا ممکن است دست از تلاش بردارد.

این نکته اهمیت دارد که فرزندتان متقاعد شود نیاز او به جنب و جوش را می پذیرید .به اندازه کافی به او امکان فعالیت بدهید و در عین حال محدودیتهای لازم را قائل شوید تا از سلامت او اطمینان حاصل کنید.

این سن بهترین زمان برای شروع برنامه های ورزشی است که باعث ایجاد خلاقیت می شود (از جمله شنا و ژیمناستیک).یعنی ورزشهایی که از طریق آنها ، کودک بتواند از توانائیهای جسمی تازه اش برای پیشرفت مهارتهای حرکتی ، بهره ببرد.قبل از هرکار فراموش نکنید هدف ، کشف ستاره های ورزشی نیست!

اگر می خواهید کودکی سرزنده داشته باشید به او آزادی عمل بدهید و کارهای او را تشویق کنید.امکاناتی در اختیارش بگذارید تا بتواند همه انرژی اش را تخلیه کند.به این ترتیب فرزندتان از نظر احساسی دچار محدودیت نمی شود.

-          فصل دوم:مهارتهای حرکتی ظریف

 موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: مطالب جالب روانشناسی کودک
ادامه مطلب
[ یکشنبه ٢٦ آبان ۱۳٩٢ ] [ ٢:٥۱ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

مهدی (عج)

 

بلند ترین ارتفاع برای سقوطمان

افتادن از نگاه مهدی فاطمه است

اللهم عجل لولیک الفرجموضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: مهدی عج
[ یکشنبه ٢٦ آبان ۱۳٩٢ ] [ ٢:٤٧ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

خواب خدا

[ یکشنبه ٢٦ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۱۱:٤۸ ‎ق.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

تعهد

زهرا جان همیشه در مورد خوبیهای فراوانت شنیده ام اما نتوانسته ام  زهرا  گونه زندگی  کنم چون زهرا گونه زندگی کردن کاری است مشکل ، زهرا زیستان صبری خدایی میخواهد دلی پر از مهر  و محبت الهی می خواهد اما هر چه باشد تو  را الگوی خود قرار می دهم شاید بتوانم خاک پایت شوم.فرزندم را اگر خدا بخواهد با نام تو تبرک می کنم و نازنینی چون تو را الگوی راهش قرار می دهم شاید به نوکری ات بپذیری اش. نازنین زهراموضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: خاطرات روزانه دخملم
[ سه‌شنبه ٢۱ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۱۱:٠٢ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

مسافرت

[ دوشنبه ٢٠ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۱٠:۱٤ ‎ق.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

عسل

[ سه‌شنبه ۱٤ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۳:٥۱ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

کاسکو

[ یکشنبه ۱٢ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

محرم

 

اس ام اس ماه محرم

 

قیامت بی حسین غوغا ندارد"شفاعت بی حسین معنا ندارد"حسینی باش که در محشر نگویند"چرا پرونده ات امضاء نداردموضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: تبریک مناسبتها
[ شنبه ۱۱ آبان ۱۳٩٢ ] [ ٤:٠٤ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

اعتماد به خدا


 

بازم احساس کردی خدا کمکت نمیکنه

 

مطمئن باش خیلی دوست داره 

 

چون میخواد یه جور خاص خوشحالت کنه ...

 


 

فقط کافیه ضربه آخرو محکم بزنی ، نا امید نباش 

 


 

به خدا اعتماد کن 

 

 

 موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: مطالب زیبا
[ سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۳:٥٦ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

عاشق خدا

 

 

میخواهم عاشقی را از تو یاد بگیرم

که چنین بی وقفه در هر زمان و مکانی

یادت نمیرود باید عاشقی کنی

کاش من اینگونه عاشق بودم ..... ای کاش ...

 موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: مطالب زیبا
[ سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۳:٥۳ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

پینوکیو

کمی دروغ بگو پینیکیو......

دروغ های تو قابل تحمل ترند....

به خاطر کودکی بود و شیطنت...

به خاطر این بود که دنیای آدمها را تجربه نکرده بودی،

که ببینی یک دروغ چه ها میکند....

اینجا آدمها دروغشان به بهای یک زندگی تمام میشود

به بهای یک دل شکستن...

اینجا دروغ ها باعث مرگ عشق و اعتماد میشود...

اینجا ادمها دروغ های شاخ دار میگویند

بعد دماغ دراز خود را جراحی پلاستیک میکنند...موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: مطالب زیبا
[ سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۳:٥۱ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

باران

[ سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۳:٤٩ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

از پشت کوه آمده ام


 

چه می دانستم این ور کوه باید برای ثروت،حرام خورد؟!

 

برای عشق خیانت کرد

 

برای خوب دیده شدن دیگری را بد نشان داد

 

برای به عرش رسیدن دیگری را به فرش کشاند

 

وقتی هم با تمام سادگی دلیلش را می پرسم

 

می گویند: از پشت کوه آمده!

 

ترجیح می دهم به پشت کوه برگردم 

 

و تنها دغدغه ام سالم برگرداندن

 

 گوسفندان از دست گرگ ها باشد،

 

 تا اینکه این ور کوه باشم و گرگ!

 

 

 موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: مطالب زیبا
[ سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۳:٤٧ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

رنج های مادر

[ سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۳:٤٥ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

اولین پست

[ سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۳:٠٤ ‎ب.ظ ] [ مامان نازنین زهرا ]

به پرشین بلاگ خوش آمدید

بنام خدا

كاربر گرامي

با سلام و احترام

پيوستن شما را به خانواده بزرگ وبلاگنويسان فارسي خوش آمد ميگوييم.
شما ميتوانيد براي آشنايي بيشتر با خدمات سايت به آدرس هاي زير مراجعه كنيد:

http://help.persianblog.ir براي راهنمايي و آموزش
http://news.persianblog.ir اخبار سايت براي اطلاع از
http://fans.persianblog.ir براي همكاري داوطلبانه در وبلاگستان

در صورت بروز هر گونه مشكل در استفاده از خدمات سايت ميتوانيد با پست الكترونيكي :
support[at]persianblog.ir

و در صورت مشاهده تخلف با آدرس الكترونيكي
abuse[at]persianblog.ir
تماس حاصل فرماييد.

با تشكر

مدير گروه سايتهاي پرشين بلاگ
مهدي بوترابي

http://ariagostar.com

موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها:
[ سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳٩٢ ] [ ۳:٠٠ ‎ب.ظ ] [ پرشین بلاگ ]